27. 4. 2017, Zpravodajství

Festival mladého cirkusu Freš Manéž 2017

8. – 11. 6. 2017, Legato, Brno / První mezinárodní cirkusový festival v České Republice, jehož účastníky nejsou profesionální a špičkové soubory a artisté, ale především mladí cirkusáci a cirkusačky, kteří přičichli k cirkusovým disciplínám ve svém volném čase a beznadějně jim propadli.

Festival vznikl v roce 2014 pod organizátorskou taktovkou Cirkusu Legrando (CLG), za přispění a podpory mnoha skvělých lektorů nejen z CLG, ale také pražského Cirqueonu nebo německého cirkusu Raiko.

FrešManéž je čtyřdenním prostorem pro setkání mladých (začínajících) artistů a jejich trenérů a pedagogů z ČR a okolí, jehož cílem je sdílení a předávání cirkusových dovedností, zkušeností a zážitků, a to prostřednictvím různých společných aktivit (workshopů, společných tréninků, her, …).

Vyvrcholením festivalu je závěrečné VARIETÉ FREŠ, které je otevřeno široké veřejnosti a v rámci kterého se představí všichni mladí účastníci festivalu.

Ale pozor, o profíky nepřijdete! Součástí festivalu je také doprovodný program pro veřejnost, ve kterém se, kromě účastníků, představí i několik profesionálních souborů.

fresmanez.cz