13. 5. 2011, Zpravodajství

Den žonglování se slaví v Brně

Dne 12. června 2011 od 14.00 do 22.00 se na terase Střediska volného času Lužánky v Brně uskuteční jubilejní desátý ročník „Dne žonglování v Brně“, který předchází oficiální svátek všech žonglérů, mezinárodní asociací žonglérů stanovený letos na 16. června.

„Vstup je volný a zdarma budou k zapůjčení také základní žonglovací pomůcky. Návštěvníci si budou moci v rámci dílen pod odborným vedením vyrobit a odnést žonglovací míčky. K volnému žonglování budou hrát mladí brněnští DJ´s, žonglovat se bude tradičně bez alkoholu. Návštěvníky čeká také několik žonglérských soutěží a her“. řekl Konrad Heczko za pořadatele.

 Akce není určena jen profesionálním artistům, ale také široké veřejnosti, která se o žonglování jen zajímá nebo si chce tuto dovednost vyzkoušet. „Úplné začátky se třemi míčky se dají naučit za pár hodin, ale žádný přesný termín neexistuje. Někdo se s tím moří týdny, někomu to jde hned“, řekl žonglér Petr Čechovský.

 „Den žonglování v Brně“ tradičně korunuje tzv. „fire jam session“ – tedy obří ohňová show za účasti několika žonglérských skupin i jednotlivců. Začíná ve 21.30.

 V případě zájmu rádi zašleme ilustrační foto (na šířku i na výšku) v odpovídajícím rozlišení.

 Kontakt: Konrad Heczko, kontakt: mob. 776 120 440, e-mail: konrad@luzanky.cz