25. 4. 2012, Zpravodajství

Festival Aurillac 2012

27. ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla a cirkusu se jako každý rok koná ve městě Aurillac na jihu Francie. Mezi 8. – 15. srpnem probíhá lehké rozehřátí, tzv. předprogram festivalu v menších městech v okolí Aurillacu a od 16. srpna už naplno běží hlavní program přímo ve městě.

Mluvíme o jednom z největších svátků pouličních umělců a komediantů všeho typu ve Francii, kde se schází nepřeberné množství profesionálních i poloprofesionálních skupin.  Letošní program se znovu rozděluje na hlavní a takzvaný OFFprogram, kam se mohou přihlásit především umělci s pouličními performance, které nejsou technicky a časově náročné. V hlavním programu najdete okolo dvaceti profesionálních souborů, těch neprposefionálních v off programu bývá okolo pěti set! Letos uvidíte například Le G. Bistaki, nebo slavný choreograf Camille Boitel se svým porjektem „Droit dans le mur“, Kumulus a další především francouzské projekty.

Ve městě potkáte divadlo prostě všude, baťůžkáři zaplní město a přespávají ve spacácích úplně všude – atmosféra je nezapomenutelná, jestli zavítáte na svém bloumání Evropou do těchto míst, nenechte si festival ujít.

Podrobnosti a brzy také informace o programu hledejte zde.