KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance se od roku 2013 každoročně koná v červenci na zámku ve Žďáru nad Sázavou. V posledních letech je žďárský víkend navíc doplněn předskokanem v podobě jednoho pražského festivalového dne koncem června.

Od roku 2013 je na scéně festival tak, jak ho známe dnes, tedy největší site-specific festival současného tance u nás, zároveň jediný festival současného tance v regionu Vysočina a především festival, který dlouhodobě a naprosto jedinečně pracuje s publikem. Od roku 2016 je pravidelně na programu i nový cirkus.

KoresponDance přináší unikátní spojení genia loci barokního zámku se současným uměním, díky koncentraci celého programu do jednoho areálu vytváří opravdovou festivalovou atmosféru, a nejen zastřešuje sérii představení.

Na posledních ročnících diváci z novocirkusových skupin mohli vidět například Compañía de Circo “eia” (ES), Barely Methodical Troupe (UK), Compagnie O Último momento (FR/PT) či Amer & Àfrica (ES).

Festival pořádá nezisková organizace Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA ve spolupráci se Zámek Žďár.