Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, Praha

Festival Letní Letná do necelých tří týdnů koncentruje to nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu, divadla a hudby. Jedná se tak o jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích. Festival se poprvé konal v roce 2004 a od té doby se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy.

Program vždy uvádí aktuální inscenace, které jsou v České republice a mnohdy i ve střední Evropě uváděny premiérově. Představuje soubory s vynikajícím renomé, patřící ke špičce a ověnčené mezinárodními cenami. Festival se intenzivně a dlouhodobě snaží o rozvoj a propagaci novocirkusové scény, pravidelně proto podporuje a pořádá setkání odborníků i setkání umělců s veřejností.

Návštěvníky čeká kromě večerních představení i bohatý divadelní program pro děti a také doprovodný program, který je pro ně připraven z velké části zdarma a vyplňuje celý den. Od workshopů přes výtvarné či cirkusové dílny až po koncerty a open-air akce. Pro děti jsou připraveny i dva druhy příměstských táborů a také hlídání během představení.

Ve festivalovém areálu, který se od svého založení nachází v Letenských sadech, jednom z největších zelených parků v centru Prahy, je několik odpočinkových zón, stánků s občerstvením i barů. Návštěvníci v něm tak mohou pohodlně strávit celý den. Prostor je samozřejmě přizpůsoben i pro hendikepované.

Od roku 2015 patří Letní Letné značku EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe, kterou iniciovala organizace European Festivals Association.

 

Pro více informací sledujte Facebook, Instagram, webové stránky festivalu.