Žongléros Ansámbl, z.s.

Jsme novocirkusová organizace působící už více jak deset let. Nasbírali jsme spoustu zkušeností, které nám nyní pomáhají vést a sdružovat performery a umělce, kteří se věnují různým oblastem nového cirkusu, pohybového divadla a flow arts. Poskytujeme jim profesionální zázemí k tvorbě a prezentaci.

Nabízíme širokou škálu vystoupení a novocirkusových programů vhodných pro pouliční festivaly a venkovní i indoor události. Zajišťujeme také kompletní produkci kulturních akcí.

Od roku 2017 se zaměřujeme se na tvorbu autorských představení pro dětské i dospělé publikum. A nejen pro děti máme v repertoáru inscenace plné pohybu, barev a cirkusových kousků.

Věříme, že nový cirkus inspiruje bez rozdílu věku. Mluví univerzálním jazykem a oslovuje jedinečným snoubením kreativity a fyzického výkonu. Proto je další oblastí naší činnosti popularizace nového cirkusu. Od roku 2010 pořádáme Žonglobalizaci – festival nového cirkusu v Plzni, v roce 2014 jsme založili Cirkulárium, centrum nového cirkusu v Plzni. Zde pořádáme kurzy a workshopy, vedené našimi zkušenými lektory i externími odborníky, pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé. Během letních měsíců organizujeme příměstské tábory.

Dlouhodobě se také věnujeme sociálnímu cirkusu, spolupracovali jsme s neziskovými organizacemi jako například Ledovec z. s. nebo Tady a Teď, o. p. s. Jsme jeden ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet.