Circus and Street Arts: Professional Organisations in Europe

Mezinárodní síť Circostrada Network aktualizovala užitečný adresář, který představuje projekty vzniklé v roce 2011 v rámci zemí Evropské Unie za finanční podpory právě ze států EU.

Publikace podává ucelený přehled projektů, které zahrnují mezinárodní spolupráci na poli nového cirkusu a pouličního umění. Publikace Circostrady jednotlivé projekty a jejich cíle krátce představuje, ve snaze poukázat především na jejich profesionalitu a rozmanitost oborů, které se touto cestou propojují. Zároveň se snaží o formulaci společného cíle všech zainteresovaných projektů.

Z českého prostředí se těchto projektů účastní CIRQUEON v rámci projektu Educircation, plzeňské centrum Johan zapojené v projektu Parkinprogress a Čtyři dny o.s. v pětiletém projektu META.

V knize najdete přehled těchto projektů: Caravan, Cascas – Experiment Diversity with the Street Arts and Circus, Circostrada Network, Circ-Que-O, Ciudades que Danzan, Least Common Multiple, Educircation, European Youth Circus Organisation, European Federation of Professional Circus Schools, LePlôt, Meta European Manifesto For Transformation Through Art, Mob, New Nordic Circus Network, Open Street, Parkinprogress, Rendez-Vous, Transac – Transnational Co-Production in Action, Trans-Mission, Zepa (European Zone of Artistic Projects).

Zdroj: Circostrada Network

 

Circus and Street Arts