CIRQUONAUTI: Cesta k cirkusu

Devět měsíců strávil Martin Petrásek za kamerou a sledoval cestu studentů CIRQUEONU k jejich první autorské inscenaci Kolemjdoucí. Mladí akrobati ze souboru CIRQUONAUTI pod vedením artistek Stéphanie N’Duhirahe a Cécile da Costa secvičili představení postavené na akrobatických výkonech, které však doprovází i divadelní, taneční a hudební prvky. Díky tomuto propojení se před očima diváků bude odvíjet poutavý děj. Talentovaní teenageři se navíc podíleli na dramaturgii a scénografii, sami vybírali hudbu a navrhovali kostýmy.

Projekt sdružuje teenagery, kteří se už několik let účastní kurzů pořádaných pražským cirkusovým centrem CIRQUEON. Díky němu získají potřebné dovednosti k vytvoření vlastního představení. Zároveň tak naplňují i dlouhodobé směřování CIRQUEONU, jehož cílem je poskytovat zázemí (nejen) mladým lidem s láskou k akrobacii a umění, dále je rozvíjet a hlavně podporovat v tom, co je baví.

Pražská premiéra představení se uskuteční 12.6. 2018 v Paláci Akropolis, studenti dále vystoupí na Divadle evropských regionů v Hradci Králové a také v průběhu festivalu Letní Letná