5. 8. 2016, Aktuality Cirqueonu

Mezinárodní spolupráce 2011 – 14

Od roku 2008 je Zahrada, o.p.s. s projektem CIRQUEON součástí evropské sítě pro podporu nového cirkusu v Evropě – CIRCOSTRADA NETWORK. Zástupci Cirqueonu se pravidelně účestní  setkání této sítě, která probíhají vždy dvakrát ročně v hostitelském městě v Evropě.  Zahájili tím dlouhodobý projekt integrace nového českého cirkusu do evropských struktur. Rok 2011 byl významný  tím, že jedno z těchto setkání proběhlo v Praze, která hostila více než čtyřicet profesionálů z třinácti zemí Evropy!

Na začátku roku 2011 jsme se stali také součástí mezinárodní sítě profesionálních cirkusových škol FEDEC.

V roce 2011 jsme také obdrželi registraci Ministerstva kultury pro profesionální odbornou knihovnu a zapojili jsme se do mezinárodní sítě knihoven a muzeí SIBMAS.

Od roku 2011 se také podílíme jako na mezinárodním projektu Lacrimae (společně s Cahin-caha, Francie, Cirkus Cirkör, Švédsko,  La Putyka, festival Letní Letná). Cirqueon zde figuruje ve výzkumné části projektu.

Pro období 2010 – 12  je Cirqueon  součástí projektu THE EDUCATION IN CIRCUS. Jedná se podporu vzdělanosti umělců a profesionálů z oblasti nového cirkusu formou zahraničních stáží.

Pro období 2011 – 14 byl Cirqueon také součástí evropského projektu THE CIRCLE ARTS (společně s Les Halles de Schaerbeek (Belgie), Copenhagen International Theatre (Dánsko), Trafo Budapest (Maďarsko), Circuits (Francie) či Mercat de les Flors (Španělsko), projekt byl ale na začátku roku 2011 zrušen.