29. 9. 2016, Zpravodajství

ALESSANDRO SCIARRONI – UNTITLED I WILL BE THERE WHEN YOU DIE (4+4 dny v pohybu)

Pondělí 3. 10. 20:00, Divadlo Archa / Žonglovací symfonie, prezentovaná čtyřmi umělci-atlety, kteří nesnesitelnou lehkost našeho bytí vykreslují pohyby svých kuželů. Tento moderní cirkusový rituál za zvuků nenápadné hudby je rigidní, ale zároveň záměrně nedokonalý. Mezi žongléry na scéně cítíte neviditelné pouto a, i když se na sebe ani nepodívají, zvládají s kamennou tváří nemožné.

Performance se prostřednictvím artistních kousků snaží ukázat křehkost lidské existence a jeho tvůrci, choreografovi Alessandrovi Sciarronimu, který měl žongléry rád už od dětství, se to daří s tím, že zároveň staví na hlavu všechny zažité stereotypy o cirkusu.

Inscenace je prostředním kusem trilogie Will you still love me tomorrow?. V první části, Folk-s, se Sciarroni nechal hypnoticky ovlivnit klasickými tyrolskými tanci, závěrečným dílem trilogie je pak Aurora, inspirovaná olympijským sportem pro zrakově postižené.

Alessandro Sciarroni
Italský choreograf, performer a divadelní výzkumník s duší vizuálního umělce se specializuje na bádání o osamělosti a právě proto ho zajímá emocionální energie mezi jevištěm a hledištěm. Pro taneční, cirkusové i taneční techniky mistrně využívá scénický divadelní rámec. Sciarroni má za sebou hostování ve více než dvou desítkách zemí a svá díla vystavoval mimo jiné v pařížském Centre Pompidou. Ve svých autorských dílech bojuje proti gravitaci, času, i klasickému způsobu vyprávění. V roce 2015 se stal choreografem Římského baletu.

www.ctyridny.cz