15. 12. 2010, Zpravodajství

Des Pieds perchés uvádí představení Foutaise v Klubu Mlejn

Dekor je prostý, dvě lana a dvě ženy, které se splétají a rozplétají ve světě, který si samy vytvářejí. Mění se spolu s jejich vlastním světem, který je naplněn nejen hrou, ale i pravidly a překážkami. Žijí společně, jednou jako sokyně, jindy jako spojenkyně. Zavěšeny, propleteny, svázány, vytvářejí svým tempem příběh, spletitou cestu, kterou kráčejí za svým cílem.

Vystoupí v Klubu Mlejn, 27. ledna 2011 v 19:30

Soubor Des Pieds perchés využívá závěsnou akrobacii na laně jako vyjadřovací prostředek. Soubor «Des Pieds perchés» byl založen v roce 2009 dvěma švýcarskými umělkyněmi, Morgane Widmer a Stéphanie N’Duhirahe. Obě dvě performarky vystudovaly profesionální cirkusové školy, Morgane absolvovala v roce 2009 ESAC (Škola cirkusových umění v Bruselu) v Belgii a Stéphanie v kanadském Quebecu a mají za sebou vystupování i v takových podnicích jakým je Cirque de Soleil.

Část představení tzv. „Work in proces“měloi čeští diváci možnost vidět v březnu 2009 v Cirqueonu – centru pro nový cirkus, kde také obě vedli dílnu závěsné akrobacie na laně a šálách.

odkaz na video z představení:
http://www.artnrope.com/anglais/c_videos2.php