5. 4. 2011, Zpravodajství

Cirkus Ronaldo a Circa Ensemble na madridskem festivalu

Od 11. 5. do 5. 6. 2011 se v Madridu uskuteční Festival de otoño en primavera (Podzimní festival na jaře). Tato mezinárodní festivalová přehlídka se zaměřuje na oblast divadla, hudby, tance a současného cirkusu. V rámci cirkusové sekce budou v madridském Teatro Circo Price uvedeny dvě inscenace – belgický soubor CIRCUS RONALDO a australská THE CIRCA ENSEMBLE.

CIRCUS RONALDO uvede svou novou inscenaci nazvanou „Circenses“, ve které se poprvé potkají na jedné scéně všechny tři generace rodiny Ronaldo společně. Každá z nich tak přinese do představení svou poetiku, rytmus a odlišný přístup k cirkusovému umění. Při svém vystoupení dovolí divákům nahlédnout za oponu, do zákulisí cirkusové produkce. Vše za doprovodu živé hudby. THE CIRCA ENSEMBLE  z Austrálie se  představí ve Španělsku vůbec poprvé, a to s inscenací nazvanou jednoduše „Circa“. Jedná se o světově uznávaný a oceňovaný soubor, který ve svých poetických inscenacích propojuje akrobatické výstupy s projekcemi a světelným uměním (recenze na inscenaci najdete zde).

Circus Ronaldo na festivalu vystoupí  mezi 11.5 – 14.5 vždy od 20:00 hodin, 15.5. od 18:00 hodin. A The Circa Ensemble vystoupí vždy mezi 24.5 – 28.5 od 20:00 hodin.