1. 6. 2011, Zpravodajství

Letní Letná na cestách

Letošní festival LETNÍ LETNÁ 2011 se rozběhne doslova po celé České republice. Vedle tradiční základny na pražské Letné se v rámci osmého ročníku festivalu uskuteční produkce také v Olomouci, Brně, Ostravě a na břehu Lipna. Na všech místech Letní Letné na cestách diváci mohou navštívit:

  • novocirkusové workshopy
  • kurzy
  • výtvarné dílny

 

Putovní štace Letní Letné se odstartuje 3. června 2011Olomouci, v Korunní pevnůstce. Po tři dny mají návštěvníci možnost navštívit Teátr Víti Marčíka, Divadlo Facka, Divadlo ANPU aj. V den zahájení Letní Letné se v Olomouci ve večerních hodinách představí projekt AMANITAS-FIRE THEATRE. Šestice  performerů, žonglérů, výtvarníků a herců vytváří představení za pomoci živé hudby, akrobacie, bodypaintingu a fireshow.

 

Ostravská Letní Letná bude trvat 17. do 19. června 2011. Ani tady, na Slezskoostravském hradě, nebudou chybět cirkusové a výtvarné dílny pro děti i dospělé. Z bohatého programu vybíráme vystoupení skupiny CIRCUS SACRA, která se představí s inscenací BRICK CIRK – clownerie v rytmu cihlorevue pro dětské diváky. Těm starším doporučujeme vystoupení Anny Polívkové: PAN PADLÝ, PANÍ VLTAVSKÁ A DALŠÍ PŘÍPADY DOKTORA TOURETA.

Mezi 24. a 26. červnem 2011 se uskuteční Letní Letná v Brně. Ze zdejšího bohatého programu upozorňujeme na vystoupení mobilního cirkusu pro děti a mládež Le GRANDO. LeGRANDO je projektem Lužánek – střediska volného času, který realizuje kurzy pro děti, mládež i dospělé.

Poslední zastávkou Letní letné na cestách bude Frymburk na břehu Lipna. Místní část festivalu zde bude probíhat od 2. do 6. července 2011. Vedle dalších umělců přislíbili ke společnému vystoupení účast CIRCUS SACRABILBO COMPAGNIE. Pod režií Ctibora Turby vystoupí s clownerií na motivy klasické cirkusové komedie Rozbité talíře a úspěšné divadelní inscenace TALÍŘE/ TANIERE.

 

Celý program LETNÍ LETNÉ NA CESTÁCH 2011 najdete na webu: http://www.letniletna.cz/na-cestach.php.