10. 8. 2011, Zpravodajství

Mezinárodní festival Letní Letná

Každý rok se posledních čtrnáct dní na konci srpna jindy osiřelý kout parku na Letné na dohled od Pražského hradu rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla. Letos je festival ještě o něco delší  a tak si můžete užívat veselí pod šapity od 21. srpna do 4. září.  Letošní ročník festivalu zahájí na pražské Letné velkolepá podívaná francouzského souboru Malabar. Soubor, který před pěti lety „oživil“ v centru Prahy obrovskou kudlanku, přiveze tentokrát magické představení nazvané Le Voyage des Aquarêves plné pyrotechnických efektů, akrobacie, světel i žonglování.

Organizátoři festivalu přivezly hned dva velké projekty, které patří mezi špičky v současné tvorbě novocirkusových umělců. V Praze se představí švédský Cirkus Cirkör se svojí novinkou  – s představením „Wear it like a crown“ a francouzští Companie XY s neuvěřitelně působivým představení „Le Grand C“. Každé představení má unikátní atmosféru, artistickou dokonalost a bylo by škoda si je nechat ujít.

Vedle hvězd stojí za pozornost také premiéra česko-portugalského projektu choreografky Aleny Dittrichové 23. a 24. srpna Ate Madrugada, Komediantský večer Divadla Víti Marčíka, open stage atd.

26. srpna bude festival hostit mezinárodní fórum o aktuálních tendencích v oblasti nového cirkusu CIRKFÓRUM 2011. Dopoledne bude věnováno prezentacím českých projektů pro zahraniční i české partnery, odpoledne pak proběhne 5 prezentací inspirativních projektů ze zahraničí, burza českých projektů a panelové diskuse s mezinárodní účastí. CIRKFORUM 2011 probíhá v rámci setkání Circostrada network a svoji účast přislíbili profesionálové z různých zemí Evropy. Přesný program bude uveřejněn již brzy, sledujte naše stránky.