19. 11. 2011, Zpravodajství

Tollwood Mnichov

V Mnichově mohou lidé až do Silvestra navštívit festival, který se mimo kulturní program věnuje v letošním ročníku také ekologickému zemědělství, organickým potravinám či ochraně životního prostředí, neboť jeho téma se nese v duchu hostin, jídla a především kontroly jeho kvality.Festival se pravidelně koná dvakrát do roka a z malého regionálního festivalu se po více než 20 letech stala celostátní událost s více než 1,5 miliony návštěvníky každý rok. Do široké nabídky „specialit“ se zařadila také vlna Nouveau Cirque v podobě 4 cirkusových produkcí a ne jen tak ledajakými. 

V Mnichově je možné vidět nejnovější představení švédského Cirkus Cirkör s nejnovějším představením “Undermän“. Francouzský nový cirkus rezrezentuje Compagnie Ieto a českému divákovi známí Atelier Lefeuvre & André s lechtivým představením Bricolage érotique. Stejné příjimení, nikoli však stekný umělec má Jean- Baptiste André, který uzavírá čtveřici předsatvení s one man show Intérieur nuit. 

Tollwood je velkolepý festival, který rozžívá na měsíc Mnichov. Je zajímavé, že tento festival je 100 % soběstačný. Nedostává podporu ani od města ani z Ministerstva kultury. Vedel divadelních produkcí je součástí festivalu velký vánoční trh, organozátoři pronajímají prostory restauratérům a pořádají komerční akce ve festivalovém areálu tak, aby se festival uživil.

Bližší informace a termíny jednotlivých představení naleznete zde.