23. 1. 2012, Zpravodajství

Žonglování na ledě

Brněnský Cirkus LeGrando pořádá již osmý ročník populární zimní taškařice pro děti a žongléry na kluzišti Nové sady v Brně.  Akci připravil první dětský cirkus v ČR, Cirkus Le Grando, součást organizace Lužánky – středisko volného času. Na akci je zvána široká veřejnost a zvláště děti a mládež, kteří mají zálibu v dovednosti jménem žonglování či se o ni jen zajímají. Právě pro ně je připraven zábavný program se soutěžemi o drobné ceny. Je to ojedinělý pokus spojit tyto dvě zdánlivě nesouvisející disciplíny – bruslení a žonglování, obojí již tak náročné na koordinaci pohybů. Při soutěžích nebude nouze o zajímavá ekvilibristická čísla, takže na své si jistě přijdou i diváci…součástí je také spanilá jízda jednokolek po ledě.
Akce je podle našich zkušeností stále unikátním podnikem v celé České republice. Inspiraci jsme získali ve Vídni na zimním setkání žonglérů.
Připomínáme, že brusle je potřeba vzít s sebou, bruslení je pro každého zdarma, základní žonglérské pomůcky v omezeném množství zdarma k zapůjčení.

kde: Brno, Kluziště na Nových sadech
PRO DALŠÍ INFORMACE PROSÍM KONTAKTUJTE:
MgA. Konrad Heczko, tel.: 547 25 02 48, mobil.: 776 120 440, e-mail: konrad@luzanky.cz