30. 9. 2010, Zpravodajství

2r2c – de rue de cirque – Cirkus a pouliční divadlo

„De rue de cirque“ (Z ulice a cirkusu) je francouzská organizace sídlící v Paříži pod širým nebem, ve stanech a maringotkách. Zajišťuje a zprostředkovává umělecké produkce nového cirkusu a pouličního divadla především v Paříži a regionu Ile de France. Soubory, jejichž představení uvádějí, pocházejí nejen z Francie, ale i ze zahraničí.

Dramaturgie

De rue de cirque uvádí představení nejrůznějšího druhu a forem zaměřených nejen na nový cirkus a pouliční divadlo, ale také na loutkové divadlo, tanec, hudbu a výtvarné umění současné vlny. To vše umisťuje do pařížského regionu pro publikum všech věkových kategorií a různého estetického zaměření. Jejich dramaturgický plán je rozčleněn do dvou období, vždy na podzim a na jaře. Nastal tedy čas, kdy se v Pelouse de Reuilly vztyčí barvené cirkusové stany, které ožijí pestrým cirkusovým rejem.

Co bude ke zhlédnutí

Od 1. října do 1. listopadu budou v takzvané Village de cirque (Cirkusová vesnička) ke zhlédnutí soubory jako populární Cirque Baroque a mladý kolektiv bývalých studentů CNAC (Centre National des Arts du Cirque) se souborem Cirque Galapiat (Cirkus Ničema). Madame Françoise z kolektivu Le Nouveaux nez bude do cirkusového stanu lákat především nejmladší generaci cirkusových nadšenců. Nebudou chybět ani pořady plné překvapení, v nichž se pořadatelé pokusí odkrýt tajemství a zajímavosti spojené s významem a uměleckým bohatstvím nového cirkusu.

Více informací na www.2r2c.coop