19. 4. 2012, Zpravodajství

Dánský nový cirkus na Nové scéně

V dubnu a květnu se na Nové scéně představí hned 2 projekty dánských umělců u příležitosti stávajícího předsednictví Dánského království v EU. Jedním z nich je nezávislý dánský soubor TinCanCompany. V žánru nového cirkusu se tato skupina pohybuje podle vlastních představ. Jejich inscenace se vyznačují kombinací hravosti, vykloubené logiky, lyrických momentů i náročných fyzických prvků. Inscenaci Rybička, poeticky vyprávěnou love-story o setkání dvou životních outsiderů, uvedou na Nové scéně 7. a 8.května vždy od 20.00.

Poeticky vyprávěná love-story o setkání dvou životních outsiderů – Gerdy, žijící osaměle s akvarijní rybičkou, a Rolfovi, podivínském prodavači ze zverimexu.

Režie: Åsa Johannisson (Švédsko).

Soubor TinCanCompany rozvíjí od roku 2005 vlastní představu o žánru nového cirkusu. Jejich inscenace se vyznačují kombinací hravosti, vykloubené logiky, lyrických momentů i náročných fyzických prvků. Ve svých inscenacích se snaží odhalovat z lidské povahy to nejlepší i to nejhorší a v intencích bohaté evropské klaunské tradice ukazují divákům naddimenzované zlozvyky, parodují klišé všednodenního chování nebo se vysmívají pokřivenosticharakteru. Na Nové scéně uvedou TinCanCompany poeticky vyprávěný příběh pro celou rodinu o setkání dvou životních outsiderů – Gerdy, žijící osaměle s akvarijní rybičkou, a Rolfa, podivínského prodavače ze zverimexu.

Více informací naleznete zde.