17. 10. 2009, Zpravodajství

Festival nového cirkusu v Záhřebu

Tento rok se již po páté uskuteční Festival Novog Cirkusa (Festival nového cirkusu) v Záhřebu. Mezi zeměmi bývalého Východního bloku či bývalé Jugoslávie pravda není mnoho zástupců, kteří by pořádali akce spojené s novým cirkusem.

Program?

V Záhřebu na účastníky cirkusového festivalu čeká velké překvapení. Poetika letošního ročníku se již od samého počátku odehrává v tajnůstkářském duchu. Organizátoři totiž doposud neinformovaly veřejnost o aktuálním programu letošního ročníku. Díky spolupráci Cirqueonu s Festivalem Novog Cirkusa jsme ale získaly podrobnější informace o představeních a doprovodném programu.

O uměleckou složku festivalu se letos postarají performeři Moglice Von Verx (kteří v loňském roce navštívili Prahu v rámci Letní letné), Melisa Von Vepy a Jeanne Mordoj z Francie, dále soubor Nova Voda a Triko z Chorvatska a z Německa dorazí Julia Christ, která spolupracuje na projektu Rio bar se skupinou Nova Voda.

Účastníci festivalu mohou kromě představení participovat jako diváci i na mezinárodních konferencích, kde budou představeny současné chorvatské projekty nového cirkusu a jejich producenti. Zároveň se uskuteční setkání členů Circostrady (sdružení, které spojuje organizátory a propagátory nového cirkusu z celého světa s cílem informovat zájemce o aktuálním dění v oblasti výzkumu a tvorby nového cirkusu), na nichž bude prezentován výzkum současného cirkusu, publikace a nové umělecké projekty.

Více informací na www.cirkus.hr