2. 5. 2012, Zpravodajství

Festival Žonglobalizace 2012

Občanské sdružení ŽONGLÉR o.s. pořádá v letošním roce v areálu bývalého pivovaru SVĚTOVAR  v Plzni kulturní festival pod názvem Žonglobalizace 2012.

Dvoudenní multižánrový festival se zaměřuje na cirkusové umění, kvalitní hudbu a další umělecky příbuzné obory. Na festivalu s nadnárodním přesahem budou vystupovat účinkující z Francie, USA a Nigerie, kromě hudební, divadelní a cirkusové produkce, budou mít účastníci možnost zúčastnit se zajímavých workshopů a soutěží. Zároveň se organizátoři snaží upozornit na vývoj situace ohledně rekonstrukce areálu plzeňského SVĚTOVARU a pokusí se celý areál zdokumentovat v rámci fotografického workshopu.

V rámci cirkusových představení se můžete těšit na žongléry z francouzských uskupení  “L’ASSOCIATION DES JONGLEURS DE L’INSA DE LYON”   a  „ARRETE TON CIRQUE!“ –  Boris Lulé, Pierre-Antoine Comparat a Lionel Pinot, kteří dorazí z Lyonu. Žonglérskou scénu podpoří také několikanásobný účastník EJC KAŠPAR KLEPAL a mnoho dalších.

Návštěvníci se též mohou těšit na mnoho rozličných workshopů, soutěží a divadelních představení. Během workshopů se budete moci naučit nejen žonglovat, bubnovat, ale budete si moci vyzkoušet skákací chůdy nebo chození na SLACKLINE.

více informací naleznete zde.