2. 5. 2012, Zpravodajství

La Putyka na Špejchar!

ChapiteauX (čti “Jiné místo ve městě”)! Během necelých čtyř let od svého vzniku se souboru Cirk La Putyka podařilo posbírat mezinárodní zkušenosti, setkat se s řadou zajímavých osobností z celého světa, nazkoušet čtyři inscenace, a vyprodat všechna představení. O nevšední zážitky a zkušenosti se s diváky podělí soubor La Putyka v rámci projektu ChapiteauX – Jiném místě ve městě. Netradiční cirkusové šapitó bude stát v červnu a červenci v zelené oáze letenských sadů poblíž ulice Na Špejcharu. Tam, kde jsou diváci zvyklí vídat představení partnerského festivalu Letní Letná a že to myslí vážně, dokladuje i dovezení netradičního stanu z rakouského Salzburgu.

Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dech beroucí výkony,“ – uvedl Rostislav Novák, principál souboru Cirk La Putyka. „ChapiteauX bude denně otevřeno všem lidem bez rozdílu věku, národnosti, pohlaví, či vyznání. Lidem, kteří mají chuť se bavit, bát se, plakat, dojímat se, zamyslet se, a prožít tisíce drobných emocí, vyvolaných našimi nezaměnitelnými představeními,“ – vyjmenovává Novák, co budou návštěvnici prožívat a dodává: „Rád bych zdůraznil, že projekt ChapiteauX by nikdy nemohl být realizován bez podpory a spolupráce s Magistrátem hl. m. Prahy, a pana primátora Svobody, kterému bych chtěl za celý realizační tým srdečně poděkovat. A samozřejmě obrovský dík patří rovněž přátelům z festivalu Letní Letná, s nimiž dlouhodobě úzce spolupracujeme a mimo jiné připravujeme i nový, společný projekt Lacrimae, který bude mít světovou premiéru právě na letošním ročníku Letní Letné. Určitě vás všechny už teď zveme a slibujeme, že brzy dodáme více informací.

 Na realizaci projektu ChapiteauX se podílí na 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří společně s tvůrčím, produkčním a technickým týmem připravili 42 představení souboru Cirk La Putyka během dvou měsíců. Krom představení v šapitu budou probíhat vskutku mimořádné akce. Mimo jiné to budou koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect nebo Melody Makers s Ondřejem Havelkou, vystoupení souborů Kašpárek v rohlíku nebo VOSTO5. Dále jsou připravovány české i mezinárodní workshopy na téma závěsná akrobacie, trampolíny, kubánská salsa či parterní akrobacie.

Bližší informace najdete

na webových stránkách: www.chapiteau-x.cz nebo www.laputyka.cz