Cirk-UFF, Trutnov

Mezinárodní festival nového cirkusu v Trutnově, který od roku 2011 pořádá společenské centrum UFFO v čele s ředitelem Liborem Kasíkem. V nově postavené polyfunkční divadelní budově v centru města, v šapitó i v ulicích města se každoročně prezentují progresivní projekty nového cirkusu. Cirk-UFF chce divákům každoročně nabídnout z této oblasti to nejlepší. V programu nechybí ani premiéry nově vzniklých představení.

Ve své historii představil festival české i zahraniční soubory, např. Cirk La Putyka (CZ), La Meute (FR), Companie Bam (FR), Paki Paya (BE/ESP), Animal Religion (FIN/ESP), Akoreacro (FR), V.O.S.A. Theatre (CZ), Cirkus Mlejn (CZ), Décalages (CZ/FR), Sirkus Aikamoinen (FIN), Short Round Productions (USA/DE), Gravity & Other Myths (AUS), Compagnie Sans Gravité (FR).

Akrobati, žongléři, klauni i herci rozvíří atmosféru města Trutnova vždy na přelomu května a června. Program nabízí kromě řady premiér nově vzniklých představení také workshopy pro děti a mládež. Festival se stal důležitým podnikem, na kterém se scházejí profesionálové a programoví ředitelé nejen divadelních festivalů a divadel. Prestižní ekonomický časopis The Economist v celosvětové edici své ročenky World 2014 vybral právě Cirk-UFF jako akci, kterou je dobré sledovat.

Festival probíhá za finanční podpory města Trutnova, Ministerstva kultury, Státního fondu kultury České republiky a Královéhradeckého kraje.