Kurz TRANSFORMERS – LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Tábor je určen studentům ve věku 13 – 18 let, kteří chtějí tvořit a zajímají se, jak dělat představení jinak, s přesahem do dalších odvětví umění a řemesel (je třeba počítat, že tréninku cirkusových disciplín nebude mnoho).

Během pěti dní (8. – 12. 7.) se malá skupina cirkusáků pod vedením mezinárodní skupiny profesionálních umělců, řemeslníků a techniků naučí pracovat s nástroji, dřevem i kovem (ano, budeme i svářet!!).

Technickým cílem projektu je vyrobit transformera. Objekt, který s pomocí kladek a vlastní protiváhy dokážeme rozpohybovat. Pokud se nám podaří na tomto transformerovi zvládnout i nějaké cirkusové prvky (závěsnou akrobacii) či další disciplíny okolo, budeme nadšeni. Trénovat cirkusové disciplíny v CIRQUEONu během tábora také budeme, ale není to hlavním tématem projektu.

Výsledek tábora odprezentujeme v neděli 14. 7. na festivalu Za Dveřmi. Počítejte tedy i s tímto dnem (asi ho nestrávíme celý na festivalu, ale minimálně polovinu dne ano – upřesníme, jakmile budeme vědět program festivalu).

Jídlo a pití na každý den si vezměte s sebou – mikrovlnka, lednička a varná konvice jsou k dispozici.

Stejně tak si vezměte s sebou pohodlné oblečení (ideálně tepláky a bavlněné tričko do CIRQUEONu; do dílny dlouhý rukáv i nohavice (ideálně džíny), uzavřenou obuv, pracovní rukavice). Buďte připraveni, že se zašpiníme!

Mluvit budeme česky, anglicky, francouzsky a jak nám zobák narost. Neznalost nějakého z jazyků není překážkou.

Kde se tábor koná: CIRQUEON (Vlastislavova 11) a dílna Perla (Vrané nad Vltavou)

– přesouvat se budeme společně vlakem, začátek (9:00) a konec (16:00) vždy v CIRQUEONu

Kdy: 8. – 12. 7. a 14.7. 2024

Lektorky: Tábor povede soubor Collectif and then.. (cirkusová skupina se sídlem v Anglii) .ve spolupráci se souborem Cie Pieds Perchés (česko-švýcarský soubor). Tým se specializuje na vzdušnou akrobacii. Na tomto projektu se podílí 5 členů kolektivu. Ruzhin Babaei (IR/GB) jako technická a konstrukční manažerka, Katka Klusáková (CZ) a Stéphanie N´Duhirahe (CH/CZ) jako pedagogické manažerky a Marina Mezzogiorno-Brown (USA) a Lucie N´Duhirahe (CH) jako umělecké manažerky.

Cena: 4200 Kč (cena zahrnuje jízdenky do dílny, zapůjčení nářadí, pronájem dílny, spotřební materiál, honoráře lektorů a dílenského dozoru)

Přihlášky:

Pokud vás projekt zaujal, napište nám motivační dopis, kdo jste a proč se chcete tábora zúčastnit na email katerina@cirqueon.cz.

Více informací na katerina@cirqueon.cz

Přiložené fotografie jsou ilustrační.