Arts Writers and Circus vol.2

Projekt Arts Writers and Circus Arts inicioval otevřenou mezinárodní diskusi s novináři a teoretiky performativních umění. Výsledkem těchto diskusí je ucelený pohled na současnou podobu novocirkusového umění. Hlavními hosty finského setkání v Helsinkách bylo osm publicistů z šesti různých evropských zemí, kteří píšou o divadelním a tanečním umění i o novém cirkuse.

Jednotliví účastníci byli směřováni k důslednému analytičtějšímu vnímání současné podoby novocirkusového umění, které se zakládá na konfrontaci rozmanitých režijních i technických postupů.

Výsledkem seminářů a workshopů je soubor reflexí a článků jednotlivých účastníků finského setkání pořádaného koncem května 2010 v Helsinkách. Sbírka se jmenuje Arts Writers and Circus Arts (vol. 2) – Focus on circus bodies a je k dispozici v online verzi na těchto stránkách nebo v tištěné podobě ve studovně CIRQUEONu.

Arts Writers and Circus Arts se zúčastnili Stine Degerbol, Stéphane Hort, Viktoria Dalborg, Karoline Skuseth, Evianna Lehtipuu, John Ellingsworth, Louise Kaare Jacobsen, Anette Petterssen, Ira Aartelo, mezi přednášejícími zazněly referáty již legendárního Jeana- Michela Guy (Francie), profesorky Pety Tait (La Trobe University, Austrálie) a doktorky Camilly Damkjaer (Stockholm University). Debaty moderovali Ivan Krajl, ředitel Festivalu Novog cirkusa v Chorvatsku, ředitel Finnish Circus Information Center Tomi Purovaara a koordinátor Circostrada Network Yohann Floch z Francie. Během setkání publicisté zhlédli představení Mue souboru Gaëlle Bisellach a La Manoeuvre, Magic od Roberta Jägernhorna a P.P.P. od Philippe Ménard a souboru Non Nova.

Sbríka obsahuje články, eseje a referáty Stine Degerbol, Viktorie Dalborg, Karoline Skuseth, Johna Ellingswortha, Louise Kaare Jacobsena, Anette Petterssen, Tomiho Purovaary a Yohanna Flocha.

Zdroj: Circostrada Network

 

Arts_Writers__Circus_Arts_2___BD_02.pdf