CASA – Guide Czech Republic – Circus and Street Arts

CIRQUEON vám představuje novou publikaci, která vznikla v rámci evropského projektu CASA. Do rukou se vám tak dostává multimediální průvodce, který představuje infrastrukturu českého nového cirkusu a pouličního umění. Anglická publikace obsahuje kapitoly o historii českého nového cirkusu a pouličního umění, aktuální informace, které se týkají kulturní politiky, festivalů a akcí, vzdělávání, tvorby a podpory umění.

CASA je evropský podpůrný program navržený pěti uměleckými organizacemi: MiramirO (Belgie), SirkusInfo Finsko (Finsko), Cirqueon (Česká republika), FiraTàrrega (Španělsko) a Subtopia (Švédsko). Partneři spojili své síly, aby vybavili profesionály z oblasti současného cirkusu a pouliční tvorby pro práci a spolupráci a podpořili jejich úsilí a schopnost pracovat na mezinárodní úrovni.

Program je zaměřen na rozvíjení pracovních příležitostí, pomoc profesionálům se vstupem na mezinárodní trhy a vytváření nových vztahů prostřednictvím rozvíjení znalostí různých kulturních kontextů a uměleckých prostředí, čímž se zvýší jejich (mezi)kulturní kompetence a dovednosti.

casa_Czech_Republic.pdf