Cirkusové legendy na Vyšehradě

CIRQUEON ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad za podpory evropského programu Erasmus+ připravil jedinečné cirkusové site-specific představení Cirkusové legendy v prostorách kasemat Gorlice a parku v areálu Vyšehradu.

V prvních dvou letech se v představení snoubil nový cirkus a staré pověsti české v podání mladých studentů CIRQUEONu a jejich pedagogů. Talentovaní studenti a lektoři pod režijním vedením režiséra Filipa Jeviče diváky provedli Vyšehradem a jeho tajemným podzemím za pomoci akrobacie, žonglování, tance a balančních technik. Dramaturgie představení se opírala o Staré pověsti české v aktuálním zpracování.

V roce 2018 se v rámci projektu sešli v Praze mladí cirkusáci ze šesti zemí na týdenní výměnu mládeže, během které pod režijním vedením Lukáše Houdka zkoumali legendy zúčastněných národů, hledali jejich podobnosti a odlišnosti a také možnosti, jak je představit pomocí technik nového cirkusu. Diváci si užili procházku magických prostor Vyšehradu s nečekanými cirkusovými obrazy.