NA CIRKUS

CIRQUEON

CIRQUEON je přední českou organizací, která se věnuje cirkusové pedagogice. Objevuje a vychovává novou generaci mladých cirkusových umělců a pomáháme jim v jejich profesním rozvoji. Jednou z cest je i rozšiřování obzorů mladé generace v oblasti tvorby a cirkusové režie a dramaturgie. Jak vzniká novocirkusová inscenace? Kdo se na tvorbě podílí a co její vznik obnáší z hlediska estetického, technického i finančního? Jaké hodnoty se do současné novocirkusové tvorby promítají a jaká očekávání současná mladá generace od nového cirkusu má? Tato a další témata motivovala centrum pro nový cirkus CIRQUEON založit projekt NA CIRKUS a umožnit tak vstup mladé generaci (žáci 2. stupně ZŠ a středoškoláci) na novocirkusová představení a blízká setkání s jejich tvůrci a tvůrkyněmi. Klub je v letošním roce přednostně určen studentům teens kurzů CIRQUEONu.

Co nabízíme?

Studentům CIRQUEONu, kteří v letošním školním roce navštěvují kterýkoli z teens kurzů nabízíme za zvýhodněné vstupné představení ze současné české nebo světové tvorby, které se odehraje na některé z pražských scén nebo v rámci pražských festivalů. Sledujeme nové nabídky a připravované premiéry a udržujeme stávající spolupráce. Při výběru představení usilujeme o pestrost přístupů. Po skončení představení vždy následuje moderovaná diskuze členů klubu s tvůrci inscenace.

Během roku jednáme se soubory a divadly a vždy vám včas pošleme výzvu k nákupu vstupenky. Momentálně máme na programu následující představení:

20. 5. Divadlo NoD, TeTy – Ke zdi
29. 5. Jatka78, Czech It Out – A Riveder Le Stelle Reloaded
12. 6. Jatka78, Holektiv – Radiant

proběhlé:

15. 2. Cirkopolis, Post Uit Hessdalen – Man Strikes Back
16. 2. Cirkopolis, Sinking Sideways – Cecile
12. 3. Divadlo BRAVO!, (The) Losers
4. 4. Jatka78, PADEnáct
19. 4. Divadlo BRAVO!, Bratři v tricku – Kabinet žonglérských kuriozit
Jak se zapojit?

Pokud jste rodičem studenta nebo studentem některého z našich teens kurzů, potom vám automaticky přijde e-mail s výzvou k zakoupení zvýhodněné vstupenky na kontaktní e-mail, který jste uvedli při přihlášení do kurzu. Vstupenek pro klub míváme nejméně 10, vždy podle konkrétní dohody s daným divadlem nebo souborem. Způsoby nákupu vstupenky se mohou lišit podle technických možností – posíláme odkaz na vstupenky se slevou, slevový kód nebo odkaz do našeho interního systému.

Koordinátorka projektu: Hana Soukalová, hana.soukalova@cirqueon.cz

NA CIRKUS je podpořen projektem NPO CIRQUEON – nová generace, registrační číslo projektu: 313000233

Projekt NA CIRKUS podporují