Social Circus Without Borders

Od roku 2016 je CIRQUEON zapojen do social cirkusového projektu Social Circus Without Borders.
Cílem projektu je vzdělávat social a youth cirkusové lektory v rámci vznikající středoevropské cirkusové platformy. Kromě CIRQUEONu jsou partnery projektu organizace Carnival (PL), Cirkuskus (SK) a Hungarian Juggling Association (HU).

Zatím jsme absolvovali dva běhy – první v letech 2016 – 2017, druhý v letech 2018 – 2019. Během prvních dvou let v Polsku proběhlo školení s lektory Cirque du Monde (social cirkusová pobočka Cirque du Soleil), na Slovensku family cirkus s Rikou Tayemans. Naši maďarští kolegové hostili Isabel van Maele na workshopu kreativní výuky závěsné akrobacie a do Prahy v únoru 2017 přijel americký žonglér, lektor a autor metody Adaptive Juggling Toys Craig Quat.

V druhé vlně zorganizovali polští cirkusáci v září 2018 velkou social cirkusovou konferenci v Lodzi, v Bratislavě vedla Pina Polar klaunský workshop, v Budapešti si lektoři pod vedením Marjolein Wagter prošli školením základů cirkusové pedagogiky CATE a v Praze budeme na konci září spolu se zahraničními kolegy bádat nad významem a využitím her v pedagogice cirkusových disciplín pod dohledem Adama Jarchovského, Katky Klusákové a Marca Verhilla.

Projekt je podporován grantem Visegrad Fund. Děkujeme.