AirGym Art Company Šerosvět

AirGym Art Company – ŠEROSVĚT / Chiaroscuro

Vítejte v Šerosvětě… V místě, kde nic není takové, jaké se zdá být, a kde vás i zdánlivě obyčejné věci mohou překvapit, zaskočit nebo dokonce vykolejit… Ale žádný strach – vždyť ani vy nemusíte být tím obyčejným člověkem, za kterého se v tom našem „ běžném“ světě možná považujete. Stačí projít branou světla a stínu, která se otevírá v onom mystickém čase, kdy noc už odevzdala svoji vládu, ale den ji ještě nepřevzal. Ve světě Chiaroscura – v Šerosvětě – vše sice na první pohled působí známým dojmem, ovšem realita je jaksi pootočena a jisté není vůbec nic.

Kromě jedné věci: Pokud se s námi vydáte na tuhle výpravu, stanete se svědky největší loupeže v dějinách Šerosvěta. Jestli se povede, nebo ne, to už je jiná věc – ale my se o ni rozhodně pokusíme.

Soubor AirGym Art Company vás opět zve do světa nespoutané fantazie a bláznivých akrobatických kousků na zemi i ve vzduchu.
Pět akrobatů, párová akrobacie, která ovšem nebude tak docela v páru, závěsná akrobacie s využitím rekvizit a postupů, které jste možná dosud v žádném představení neviděli, smysluplně zakomponovaná clownerie a hlavně pokus o vytvoření svébytného fantazijního prostředí bez použití ilustrativních rekvizit – to všechno je Chiaroscuro. To všechno je Šerosvět – a tam vás zveme.

  • WORK IN PROGRESS: 3. 7. 2023 / 19.00 / CIRQUEON LAB (Petrohradská 3)
  • PREMIÉRA:  16. a 17. července 2023 na festivalu ZA DVEŘMI.

___________

Koncept: Bára Pintérová Bartoňová a Jaroslav Dolejší
Režijní supervize: Justin Svoboda
Supervize klaunérie a gagů: Lukáš Houdek
Kostýmy: Simona Drábová
Hudba: Ester Valtrová
Rigging, technika: Tomáš Pintér
Účinkující: Emilie Benešová, Kateřina Horová, Bára Pintérová Bartoňová, Jaroslav Dolejší, Tomáš Pintér
Délka představení: 45 min
Inscenace bez věkového omezení

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu.
Rezidenční program je podporován Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury.