Circo Frico BIBI2

Bibi2 je fyzický dialog na pozadí lidských vztahů. Dlouhé vzdálenosti a nepostradatelné vazby načrtávají scénu s beckettovskou příchutí: muž a žena se pokoušejí vyjadřovat rysy svých osobností uvnitř jejich vztahu. Svoboda, nebo omezení? Dvě holé židle vytvářejí scénografii života stráveného učením, jak „sedět“ ve světě, jak najít to správné místo ve vesmíru, ve kterém jste se jednoho dne objevili při hledání cesty zpět. Dvě stejné židle pro dva různé světy, český a italský, mužský a ženský, normální a nelogický.

Umělci si pokládají otázku: „Existuje rovnováha mezi dvěma světy, které si zjevně odporují? A pokud ano, najde se v jednoduchém kompromisu nestálé rovnováhy, nebo bude schopen vydržet jen po čas akrobatického triku?“ Neverbální Beckett se ptá sám sebe: „Existuje skutečně „nenormálnost“, nebo je to jen jiný pohled na realitu?“

Představení pochází ze zkušenosti s dobrovolnickou prací v komunitě „Dinsi Une Man“, která se stará o lidi s tělesným a intelektuálním postižením. Reflexe ve skutečnosti přesahuje vztah muž/žena a scéna se nezastavuje u cirkusového triku. Skrze svá těla umělci vyprávějí příběh o výzvě rozmanitosti, navrhují alternativní řešení těžkého dialogu, který se stává tancem.

Námět, hrají: Klára Hajdinová, Mattia Comisso

Premiéra: 31. 5. 2018, festival Cirk-UFF