Filip Zahradnický Collection of Sceptical Pleasures

“Vše co chceme, můžeme mít. Můžeme toho mít to- lik, že chceme míň. Když máme málo, koukáme na ty, kteří mají víc. Ale zapomínáme, že jsme na tom všichni stejně.”

V sólovém představení “Collection of Sceptical Pleasures” využívá Filip Zahradnický žong- lování, manipulaci s objektem a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat in- scenace je chtíč “vlastnit”, rozvíjet své bohatství a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Kulturní, materiální, emoční. Ten strach, že vše může zmizet ze dne na den. A to, že může zmizet on, nad tím radši ani nepřemýšlí. Tento skeptický pohled na svět navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Donutí ho užívat si maličkostí a všímat si svého okolí. Toho okolí, které nás dělá rovnocennými. Toho, které nás čas od času srovná a ukáže, že člověk je pouze vteřinou v historii naší planety. Která není naše.

Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytno- stí umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originální- mi prvky vytvářejícími vizuálně atraktivní celek.

Premiéra: 7. 2. 2021, Festival CIRKOPOLIS