Holektiv Radiant

Podívej, jak hoří nebe.

Světlo. Přitahuje, vábí a vysiluje. Hladí, těší a uklidňuje. Kolik světla nás  denně obklopí? Co je potřeba a co už spotřeba? Nestačilo by prostě jen zhasnout, zavřít oči a…? Nechat se obalit a naplnit tmou, tou, která je ozdravná, klidná a přece tak živá! Tma jako výherní lístek v loterii.

Světelné znečištění způsobuje nenapravitelné škody na přírodě i na zdraví lidí. Zářící skleník jako symbol toho, co jsme vytvořili, abychom toho hodně ztratili. Něco zraje, ale mnohem víc umírá. Tik ťak, ještě nám přecejen zbývá trochu času!

Tanečně novocirkusové představení Radiant je inspirované kauzou polských skleníků pro pěstování zeleniny, jejichž silná záře svítí jako stotisícové město. Rajčata a okurky po celý rok! Prosvícené do zralosti, i v zimě červenající se na talíři. Sladká chuť rajčat jako omamná vzpomínka na léto zalité sluncem.

Na představení navazuje krátká přednáška světelného experta, designéra a ochránce přírody Hynka Medřického. Hynek přiblíží divákům problematiku světelného znečištění, nabídne možná řešení a dá prostor diskuzi a vlastním dotazům.

  • Work in progress: 8. 10. 2023 / 10.00 / CIRQUEON, Hala 3 (Vlastislavova 11)
  • Premiéra: 1. a 2. 11. 2023, Jatka 78

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu. Rezidenční program je podporován Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury.

________________

Režie, koncept, výzkum: Andrea Vykysalá, Karolína Křížková
Účinkují: Antonie Rašilovová, Šárka Říhová, Aneta Bočková, Sára Stoulilová a Vítězslav Ramba
Hudba: Himalayan Dalai Lama
Scénografie: Pavla Kamanová
Kostýmy: Michaela Čapková
Lightdesign: Dano Kozlík
Zvuk: Vojta ,,Drobek“ Krátký
Dramaturgická konzultace: Jana Stárková
Foto, video: Dita Havránková
Plakát: Mariana Jirátová
Producent: Holektiv- Andrea Vykysalá
Koproducent: Jatka78, CIRQUEON

Za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Praha, Akademie múzických umění v Praze a Státního fondu kultury ČR