Silvia Grachova & Yann Szuter Colliding stories

Táto práca nás vedie k vytvoreniu diela, ktoré zobrazuje naše stretnutie. Nielen ako dvaja umelci, ale aj ako dve ľudské bytosti. Dvaja jednotlivci, pochádzajúci z odlišných krajín, kultúr a príbehov; vzdialení jeden od druhého, ale akosi sa odvíjajúcich na paralelných trajektóriách. Tak ako sú – alebo aspoň veríme – všetky naše ľudské skúsenosti, nás všetkých.

Toto dielo, „založené na skutočnom príbehu“  chce využiť svetlo nášho vlastného stretnutia, aby premietlo reflexie univerzálnosti; ukazuje celé spektrum ľudských vzťahov a interakcií v našej ére.

O autorech: Silvia je slovenskou tanečnicí současného tance a začínající umělkyní v aerial hoop. Yann je francouzský hiphopový tanečník, který si nedávno začal hrát s cyrwheel. Rozhodli se setkat někde uprostřed, aby se pokusili něco společně vytvořit; na křižovatce jejich odlišných pohybových postupů, různých jazyků a příslušných kultur. Jak se dorozumět, když verbální jazyky nepomáhají? Jak společně budujeme navzdory odlišným zvyklostem, kulturním překážkám a rozdílnému chápání tohoto Světa? Jak účinně sdílet vedení, podněcovat změny, sbližovat lidi, když se zdá, že nás vše ve společnosti chce rozdělit?

Projekt vzniká v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu, který je podporován Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury. Projekt je podpořen prostřednictvím Národní plán obnovy.