Na Cirkus – CZECH IT OUT (CZ, IT) – A RIVEDER LE STELLE RELOADED

[icon calendar] [day_from] [date_from] – [day_to] [date_to] [year_to]

[icon clock] [session_time_from nth=“1″] – [session_time_to nth=“1″]

[icon map-marker] [location]

Na toto představení máme k dispozici 10 vstupenek za 100 Kč. Vstupenky opět nebudeme posílat jednotlivě, ale sejdeme se v 19:00 u šatny JATKA78 a půjdeme společně. Vstupenky pořídíte registrací v tomto systému podobně jako na jednorázové akce, odkaz na nákup vstupenek jsme posílali e-mailem na databázi teens kurzistů.

Po představení následuje debata s účinkujícími, kterou povede Katka Klusáková. Produkci a vstupenky pro děti zajišťuje Hana Soukalová (tel.: 603 526 765, hana.soukalova@cirqueon.cz).

Informace o představení najdete na následujícícm odkazu:

https://www.jatka78.cz/cs/inscenace/a-riveder-le-stelle-reloaded

Jak mohla skupina obyčejných novocirkusáků čelit takovému zadání?

Ve skutečnosti o tom nepřemýšleli, ale přijali výzvu, aniž by měli ambici vytvořit intelektuální dílo s hlubokým filozofickým přesahem. Nepřemýšleli a dál si hráli, skákali, šplhali po sobě se spontánností a lehkostí a s příchutí nadpozemského příběhu.

V režii Giorgia Bertolottiho (Magda Clan) tak skládají umělci pestrý kabaret s množstvím žonglování, párové akrobacie, vzdušné akrobacie na laně a hrazdě a akrobacie na cyr wheelu, jež střídají s kolektivními momenty a komickými i poetickými situacemi. Publikum všech věkových kategorií si bude moci vychutnat špičkové technické výkony s živými a komickými přechody.

Konečně tak, stejně jako se Dantemu podařilo zpracovat své dílo v lidovém jazyce, tito umělci prezentují to své cirkusovým jazykem, řečí těla, hry a gest, aby bylo přístupné všem.

 • Délka představení 50 min.
 • Vhodné od 4 let
 • Jazyk český, částečně italský a španělský
 • Premiéra 1. 5. 2020

TVŮRCI A OBSAZENÍ

 • Koncept Davide Perissutti, Giorgio Bertolotti 
 • Obsazení Davide Visintini, Giulia Racca, Luca Lugari, Klára Hajdinová, Mattia Comisso, Sarah Ferretti 
 • Světla, zvuk Carlo Gris 
 • Produkce Klára Hajdinová, Mattia Comisso

Adresa divadla:

JATKA78

Hala číslo 7 a 8, Bubenské nábř. 306 /13

Praha 7

O PROGRAMU NA CIRKUS:

Kdo jsme?

CIRQUEON je přední českou organizací, která se věnuje cirkusové pedagogice. Objevuje a vychovává novou generaci mladých cirkusových umělců a pomáháme jim v jejich profesním rozvoji. Jednou z cest je i rozšiřování obzorů mladé generace v oblasti tvorby a cirkusové režie a dramaturgie. Jak vzniká novocirkusová inscenace? Kdo se na tvorbě podílí a co její vznik obnáší z hlediska estetického, technického i finančního. Jaké hodnoty se do současné novocirkusové tvorby promítají a jaká očekávání současná mladá generace od nového cirkusu má? Tato a další témata motivovala centrum pro nový cirkus CIRQUEON založit Na cirkus a umožnit tak vstup mladé generaci (žáci 2. stupně ZŠ a středoškoláci) na novocirkusová představení a blízká setkání s jejich tvůrci a tvůrkyněmi. Klub je v letošním roce přednostně určen studentům teens kurzů CIRQUEONu.

Co nabízíme?

Studentům CIRQUEONu, kteří v letošním školním roce navštěvují kterýkoli z teens kurzů nabízíme  za zvýhodněné vstupné představení ze současné české nebo světové tvorby, které se odehraje na některé z pražských scén nebo v rámci pražských festivalů. Sledujeme nové nabídky a připravované premiéry a udržujeme stávající spolupráce. Při výběru představení usilujeme o pestrost přístupů. Po skončení představení bude následovat moderovaná diskuze členů klubu s tvůrci inscenace. 

Během roku jednáme se soubory a divadly a vždy vám včas pošleme výzvu k nákupu vstupenky. Momentálně máme na programu následující představení:

 • 15.2. Cirkopolis, Post Uit Hessdalen – Man Strikes Back
 • 16.2. Cirkopolis, Sinking Sideways – Cecile
 • 12.3. Divadlo BRAVO!, The Losers
 • 4.4. Jatka78, Padenáct
 • 19.4. Divadlo BRAVO!, Bratři v tricku – Kabinet žonglérských kuriozit
 • 20.5. Divadlo NoD, TeTy – Ke zdi
 • 28.5. Jatka78, Czech It Out – A Riveder Le Stelle Reloaded
 • 12.6. Jatka78, Holektiv – Radiant

Jak se zapojit?

Pokud jste rodičem studenta nebo studentem některého z našich teens kurzů, potom vám automaticky přijde e-mail s výzvou k zakoupení zvýhodněné vstupenky na kontaktní e-mail, který jste uvedli při přihlášení do kurzu. Vstupenek pro klub míváme nejméně 10, vždy podle konkrétní dohody s daným divadlem nebo souborem. Způsoby nákupu vstupenky se mohou lišit podle technických možností – posíláme odkaz na vstupenky se slevou, slevový kód nebo odkaz do našeho interního systému. 

Klub Na cirkus je podpořen projektem NPO CIRQUEON – nová generace, registrační číslo projektu: 313000233